PCPR GNIEZNO

Nowe rodziny zastępcze w PCPR

Dnia 12 grudnia 2020 roku odbyło się uroczyste zakończenie szkolenia dla rodzin zastępczych “PRIDE”, które odbywało się w okresie od września do grudnia bieżącego roku. W trakcie szkolenia, uczestnicy pozyskiwali wiedzę dotyczącą doskonalenia umiejętności opiekuńczych.  Zakończenie szkolenia,  było doskonałą okazją do wzajemnej integracji, rozmów, wspomnień oraz dzielenia się wrażeniami zarówno tymi ze szkolenia, jak i tymi z pełnionej roli opiekuna zastępczego.

Przyszli rodzice zastępczy mieli okazję poznać Dyrektora PCPR p. Dorotę Perlik oraz pracowników Zespołu pieczy zastępczej, którzy podczas spotkania odpowiadali na nurtujące pytania przyszłych opiekunów zastępczych i dzielili się doświadczeniami związanymi z rodzicielstwem zastępczym.

Gościem specjalnym była p. Anna Bentyn, która podzieliła się z uczestnikami swoim cennym bogatym doświadczeniem, związanym z opieką i wychowaniem dziecka.

Zachęcamy w tym miejscu osoby, które jeszcze zastanawiają się nad podjęciem się zadania opieki zastępczej do kontaktu z naszym Centrum. Uzyskacie Państwo niezbędne informacje związane z rodzinną pieczą zastępczą Szkolenie dla kandydatów na rodziny zastępcze prowadzą w naszym Centrum certyfikowani trenerzy, a zadowolenie absolwentów tej edycji szkolenia niech będzie dla Państwa najlepszą rekomendacją. Zapraszamy!